e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

Aktualności

Ostrowscy karatecy

18.11.200811:28

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai startujący w roczniku 94-95 zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy medal podczas V Mistrzostw Województwa Mazowieckego.

Podczas V Mistrzostw Województwa Mazowieckego, które odbyły się 8 listopada w Michałowicach, zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai startujący w roczniku 94-95 zdobyli dwa srebrne i jeden brązowy medal. Bardzo dobre pojedynki stoczyli Daniel Wojdak oraz Ola Maliszewska, którzy w dobrym stylu doszli do finałów. Szkoda, że zabrakło im szczęścia w walce o złoto. Ewelina Tułowiecka w wyrównanej walce półfinałowej uległa bardziej utytułowanej przeciwniczce i ostatecznie zajęła III miejsce. W zawodach wzięło udział 85 zawodników z dziewięciu klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate (Warszawa, Ostrołęka, Radzymin, Józefów, Otwock, Michałowice, Konstancin, Brok, Ostrów Maz.). Rozegrano walki w 4 kategoriach wagowych ( ok. 20 zawodników w każdej) oraz w kategorii walk reżyserowanych. Był to bardzo udany start dla naszych zawodników. Nasza trzyosobowa drużyna w komplecie stanęła na podium.

Wydawałoby się, że 11 listopada to święto mało związane z Ostrowskim Klubem Karate Kyokushinkai. Tym razem było inaczej. Sensei Radek Grabowski (jako niemiecki żandarm) oraz nasi sempai Krzysztof Bołtryk (jako doktor Wacław Szaykowski), Igor Pańkowski (jako mężczyzna z epoki) i Robert Kumkowski (jako por. Stefan Rowecki) brali czynny udział w inscenizacji historycznej pt.: "Ostrowski Listopad 1918". Spektakl wywarł ogromne wrażenie wśród zebranej na placu pod Dębem publiczności. Twórcą spektaklu był pan Andrzej Mierzwiński. Nam udało się zrobić kilka zdjęć podczas nocnych prób 10 listopada i mały reportaż 11 listopada. Zapraszamy do obejrzenia galerii na www.karate-ostrow.pl.

15 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 zebrało się ponad 120 członków Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai , którzy przygotowywali się do egzaminu na stopnie kyu. Egzaminatorem był sensei Jan Gruba IV Dan, wicemistrz Europy w kata. Większość zdawała na 10 i 9 kyu ( pomarańczowe pasy) jednak była spora grupa zdających na bardziej zaawansowane stopnie -5 i 4 kyu , czyli żółte i zielone pasy. W opinii zdających egzamin był bardzo ciężki i wyczerpujący i niestety nie wszyscy ukończyli go pomyślnie. Sensei Radek Grabowski i sensei Tomek Marcjaniak asystowali podczas egzaminu i byli odpowiedzialni za stronę organizacyjną. Więcej na http://www.karate-ostrow.pl. (Radosław Grabowski)