Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Co ciekawego w listopadzie

04.11.200909:40

Scena Kotłownia wspólnie z Miejskim Domem Kultury organizuje Autorski Wieczór Poetycki z udziałem Krzysztofa Cezarego Buszmana

 

 

Co ciekawego w listopadzie.
 
Repertuar listopadowy będzie obfitował głównie w wydarzenia teatralne. W tym miesiącu obejrzymy dwa spektakle w wykonaniu Sceny Kotłownia, „Bolero” Grzegorza Reszki oraz „Nihil Obstat” Marty Guśniowskiej. Dla grup szkolnych teatr proponuje „Poobiednie igraszki” oraz wsponiany już wyżej spektakl „Nihil Obstat”, który po raz pierwszy zostanie wystawiony w godzinach południowych.
Pierwszy raz Scena Kotłownia wspólnie z Miejskim Domem Kultury organizuje Autorski Wieczór Poetycki z udziałem Krzysztofa Cezarego Buszmana. Będzie to okazja spotkania się z poetą, który wydał już cztery tomiki poezji, napisał hymn dla akcji „Kocham – reaguję” i „Kocham nie biję” prowadzonej przez Konrada Wojterkowskiego, czy na akcję „Profilaktyka, a teatr PAT” organizowanego przez Główną Komendę Policji.
Dwa tygodnie później na Scenie Kotłownia zagra swój koncert Jarosław Jar Chojnacki, który należy do najwybitniejszych interpretatorów piosenki poetyckiej i literackiej w kraju. Swoją twórczość opiera głownie na utworach napisanych przez Krzysztofa Cezarego Buszmana. Będzie to kontynuacja spotkania autorskiego z poetą w wersji śpiewanej.
Kolejnym gościem teatru, który pojawi się na początku grudnia to Mim Olo. Będzie to kabaretowy pokaz pantomimy. Mim Olo zaprezentuje program „Przepraszam, sie pomyliłem”. Wydarzenie będzie okazją na spędzenie mikołajek w niedzielny wieczór. W poniedziałek Mim Olo wystąpi dla grup zorganizowanych dla dzieci i młodzieży w ostrowskich szkół i przedszkoli.
Trzech gości w teatrze w jednym repertuarze oraz sześć zagranych spektakli, to dowód na co raz większą działalność Sceny oraz rosnące zapotrzebowanie na kulturę w naszym mieście.
Społeczna Szkoła Muzyczna w listopadzie rozpoczyna nowy cykl spotkań z muzyką na Scenie Kotłownia. Raz w miesiącu w wybraną środę zagrają uczniowie szkoły muzycznej lub zaproszony gość. Charakter spotkań będzie różny, od koncertu pianistycznego, poprzez kwartet, po prezentację pracy młodzieży uczęszczającej do szkoły.
Standardowo teatr zaprasza na seanse filmowe, w tym miesiącu obejrzymy kilka starszych tytułów, na uwagę zasługuje „Lot nad kukułczym gniazdem” z 1975 roku.
Jeżeli ktoś studiuje lub mieszka w Warszawie, Scena Kotłownia zaprasza na swoje pokazy festiwalowe. Teatr zagra spektakl „Na wyspie” w Zielonce, „Bolero” na starym mieście w Warszawie oraz „Nihil Obstat” na Białołęce.
Propozycji jest naprawdę dużo, więc nie będziemy się nudzić w co raz chłodniejsze wieczory listopadaowe.

 


„Kotłownia” na wyjazdach

Już chyba każdy wie, że Scena Kotłownia w zeszłym sezonie wygrała prawie wszystkie festiwale na których się pojawiła. Nasz teatr wystąpił w takich miastach jak: Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Teresin, czy Zielonka. W tym sezonie planuje zwiększyć swój zasięg i pojechać na kolejne festiwale. „Chcemy częściej wyjeżdzać po za granice naszego miasta, chcemy reprezentować nasze miasto na wszystkich ważniejszych imprezach w kraju, o ile pozwoli nam na to czas i fundusze. Dla nas to są ważne doświadczenia, inna scena, inna publiczność, a przede wszystkim jurorzy, którzy zawsze starają się nam pomóc i komentują co było dobre, a co złe. Nie boimi się krytyki, dla nas jest ona bardzo ważna. Festiwale to okazja do nawiązywania kontaktów i współpracy z innymi teatrami, nawet zawodowymi. Oczywiście może to wpłynąć na ilość propozycji dla naszego miasta w repertuarze, ale będziemy starali się zawsze wystawiać nasze spektakle w Ostrowi”
Scena Kotłownia otrzymała propozycję grania jednego spektaklu na scenie zawodowej i wejścia do stałego repertuaru w teatrze. To okazja do promocji naszych młodych talentów. Nie często się zdarza, aby teatr amatorski grał w teatrze profesjonalnym. Jeżeli Scenie Kotłownia to sie uda, dołączy do najbardziej prestiżowych teatrów alternetywnych w Polsce, co otworzy nowe furtki do rozwoju i kolejnych propozycji. W tym sezonie będziemy grać gościnnie w różnych miejscach. „Najważniejsze, to nie poddawać się i realizaować powoli swój plan, wykorzystywać każdą okazję do tego, aby pokazać się gdzieś w Polsce. W jednym miescu zostanie się zauważonym i pochwalonym, a w innym skrytykowanym. Ale jednak zawsze część jurorów i widzów, zapamięta Scenę Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej”.
W najbliższym czasie będzie nas można zobaczyć na festiwalu w Zielonce oraz w Warszawie w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.

 

Dwa debiuty w październiku.

Dla każdego aktora najważniejszym momentem w pracy jest debiut, czyli pierwsze kroki przed publicznością na scenie. W październiku na Scenie Kotłownia zadebiutowały dwie nowe aktorki, Olga Dębińska oraz Dominika Potomska. Obie uczęszczają na zajęcia od dwóch lat i obie są uczennicami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.
Olga Dębińska zagrała w spektaklu „Bolero” rolę Bębna, zastępując koleżankę, która odeszła z grupy. Olgę znamy z wieczorów poezji oraz konkursów recytatorskich, najważniejsze osiągnięcie to I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Miejsce Urodzenia” w Ostrołęce.
Dominika Potomska zagrała w spektaklu „Czekając na Godota” rolę Luckego w miniona sobotę, która również działa w kole recytatorskim , czytając poezję na spotkaniach poetyckich.
Dzięki temu Olga Dębińska i Dominika Potomska zostały oficjalnie przyjęte do zespołu Sceny Kotłownia. Życzymy wspaniałych kreacji aktorskich i połamania nóg. (Scena Kotłownia)