strona główna mapa serwisu kontakt szukaj
Dane teleadresowe Urzędu Miasta
09.02.2012
14:04Anna
URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66
Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22
e-mail: poczta@ostrowmaz.pl
Scena Kotłownia informuje i zaprasza
17.11.200916:14
Krzysztof Cezary Buszman, współczesny polski poeta, autor piosenek i podróżnik na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury i Sceny Kotłownia zagościł 13 listopada w naszym ostrowskim teatrze. To był niesamowity wieczór. Scena Kotłownia wypełniła się po brzegi miłośnikami poezji. Na wieczór autorski Krzysztofa Cezarego Buszmana przybyli Ci, którzy wcześniej rozkoszowali się jego twórczością, ale nie zabrakło także nowej publiczności. Nastrój, który tworzyło ściemnione oświetlenie, świeczki na stolikach, publiczność z filiżanką gorącej herbaty oraz w tle szum morskich fal sprawiły, że przy wierszach Buszmana przenieśliśmy się w świat życiowych prawd, przeżyć i refleksji nad życiem, przemijaniem, nadzieją, miłością. Tajemnicą tej poezji jest jej prostota słów, która dociera do serc słuchaczy - „(…)wciąż ze zdziwieniem odkrywamy, że to co mówi się o innych najwięcej mówi o nas samych(…)”; „najpierw kiedyś się umiera a później cała wieczność dla nas”, „(…)Szczęścia trudno jest dotknąć” . To tylko wybrane cytaty z poezji Buszmana. Podczas wieczoru zaprezentowane zostały także wiersze pochodzące z jego najnowszego tomiku pt. „ Errata do świata”, którego premiera odbyła się ponad miesiąc temu w Pałacu w Wilanowie. Tomiki, a także płyty CD cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród publiczności. Warto było doczekać się swojej kolejki, aby otrzymać autograf z dedykacją oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie, czy też indywidualnie porozmawiać z tym ciepłym i pogodnym poetą. „Nie trzeba krytyki literackiej, aby zobaczyć w twórczości Buszmana kontynuację tuwimowskiego słowotwórstwa , muzyczności Gałczyńskiego czy głębokiej refleksji Czechowicza”- tak o buszmańskiej poezji wypowiedział się Dziennik Polski w Londynie 26.01.2001 r. To poeta, który jest znany także na obczyźnie. Jego promotorką była Agnieszka Osiecka, którą wspomina jako niezwykle sympatyczną, ale także wymagającą osobę.
Wiersze Buszmana są także często emitowane na antenie Polskiego Radia. Jest także autorem wielu piosenek. Niebawem będziemy mogli usłyszeć we wszystkich publicznych mediach hymn ogólnopolskiej kampanii „Kocham nie biję, kocham reaguję”, którego autorem słów jest właśnie Krzysztof Cezary Buszman. Utwór ten wykonuje dwudziestu jeden artystów z całej Polski. Zdradzono nam, że w rozgłośniach radiowych i telewizji usłyszymy go w wykonaniu m.in. Piotra Adamczyka, czy Krzysztofa Kolbergera. Warto dodać, że najbardziej znanym wokalistą piosenek Buszmana jest Jarosław Jar Chojnacki. Scena Kotłownia miała okazję wysłuchać jego wspaniałego koncertu w lipcu bieżącego roku w Garwolinie podczas akcji PaT – Profilaktyka a Teatr. To bliski przyjaciel Krzysztofa Cezarego Buszmana. Pragnąc głębszego przeniknięcia poezji Buszmana do naszych serc, zaprosiliśmy Jarosława Chojnackiego na Scenę Kotłownia. Jego koncert odbędzie się już 29 listopada. Bilety można nabyć w Biurze Usług Turystycznych FLAMINGO na ul. Kilińskiego w cenie 10 zł lub przed koncertem. Krzysztof Cezary Buszman przyznał się, że zagościł w Ostrowi Mazowieckiej po raz pierwszy, ale ma nadzieję, że nie ostatni. Zebrana publiczność z zadumą i podziwem słuchała tej szczerej poezji, która wzruszyła nie jedną z przybyłych osób.
Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza wszystkich miłośników muzyki na „Koncert jesienny”, który odbędzie się na Scenie „Kotłownia” w środę 18 listopada b.r. o godz. 19.00. W wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły usłyszymy utwory specjalnie przygotowane na ten jesienny wieczór. Będą to zarówno wykonania solowe na fortepian, skrzypce i gitarę jak i propozycje zespołów instrumentalnych. W programie koncertu znajdą się również pieśni solowe przygotowane przez prof. Katarzynę Trętowską na zajęciach wokalnych wprowadzonych do programu szkoły w tym roku szkolnym. „Koncertem jesiennym” szkoła muzyczna rozpoczyna cykl comiesięcznych muzycznych spotkań na Scenie „Kotłownia” dla wszystkich miłośników muzyki z zakresu tzw. „kultury wysokiej”. Twórcy pomysłu organizowania takich spotkań mają nadzieję, że ta propozycja kulturalna stanie się przeciwwagą dla wszechogarniającej nas we współczesnym świecie kultury masowej, rządzącej się prawami rynku i promującej bardzo często tanią tandetę.
„Koncert jesienny” to wydarzenie, w którym powinien uczestniczyć każdy, kto szuka azylu dla własnej duchowości i lubi uczestniczyć w wydarzeniach o wysokich walorach artystycznych i kulturalnych. Nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej chcieliby przekonać wszystkich, że czasami dobrze jest wyłączyć telewizor rezygnując z programów o wątpliwych walorach intelektualnych, przyjść na koncert, posłuchać dzieł wielkich mistrzów muzyki w wykonaniu młodych talentów i przenieść się w świat muzyki przez duże „M” odrywając się choć na chwilę od szarej codzienności.
22 listopada 2009 r. o godz. 19.00 Scena Kotłownia wystawi spektakl „Bolero” Grzegorza Reszki w reżyserii Rafała Swaczyny. Wystąpią: Alicja Bauer, Dorota Herman, Magda Malik, Olga Dębńska, Patrycja Żukowska, Marta Podbielska, Łukasz Duda. Spektakl trwa około 40 minut.
Orkiestra chyli się ku upadkowi, co chwila tracone są kolejne dobra materialne zespołu. Najpierw zostają sprzedane pulpity, nuty, potem stroje, a na koniec wszystkie instrumenty. Orkiestra nie ma na czym grać, straciła wszystko. Dyrygent jednak twierdzi, że nie widzi w tym żadnego problemu, przecież można zawsze grać z wyobraźni. Wszyscy muzycy są zaskoczeni i nie dają się wciągnąć w intrygę, próbują wyjść z tej sytuacji. Część nawet chce zrezygnować z zespołu i po prostu opuścić salę, niestety nie jest to możliwe, sala została zamknięta. Ktoś chce sprzedać również muzyków. Kilka osób chce się wydostać, ale bezskutecznie próbują wyważyć drzwi. W tym momencie stał się cud, orkiestra gra, ale jak...
Serdecznie zapraszamy na spektakl. (Scena Kotłownia)