strona główna mapa serwisu kontakt szukaj
Dane teleadresowe Urzędu Miasta
09.02.2012
14:04Anna
URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66
Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22
e-mail: poczta@ostrowmaz.pl
Scena Kotłownia zaprasza i informuje
01.12.200912:51
Tego w Ostrowi Mazowieckiej jeszcze nie było. W Mikołajki 6 grudnia 2009 roku o godzinie 19.00 na Scenie Kotłownia wystąpi Mim OLO, który rozbawi naszą ostrowską publiczność. Nie często mamy okazję zobaczyć mima na żywo, to będzie wspaniała okazja, aby obejrzeć inną formę teatralną na naszych deskach. Pantomima zyskała popularność w Polsce głównie dzięki Ireneuszowi Krosnemu, który znakomicie wykorzystał tę formę do tworzenia etiud kabaretowych.
Mim OLO zaprezentuje program „Przepraszam, pomyliłem sie...”
Program składa się z szeregu etiud piętnujących ludzkie wady, pokazujących karykaturalny, skrzywiony obraz życia codziennego i fantazji. W programie można znaleźć historyjki z życia przeróżnych postaci zaczynając od kelnera czy kucharza a na alchemiku czy słynnym dzwonniku z Notre Dame kończąc. Prezentuje również sceny z życia sportowców, wędkarzy, malarzy, lekarzy, ludzi zakochanych oraz nieudaczników i ludzi sukcesu. Parodiuje znane postacie życia publicznego.
Program OLA "Przepraszam, sie pomyliłem..." był wystawiany na festiwalach ogólnopolskich: PAKA 2002 w Krakowie, Festiwal Sztuki Estradowej w Warszawie, Mazurskie Lato Kabaretowe w Ełku, SET 2002 w Suwałkach, Przewałka 2003 w Wałbrzychu, PAKA 2003 w Krakowie, Ogólnopolski Turniej Łgarzy Bogatynia 2003, Ogólnopolski Turniej Łgarzy Bogatynia 2004.
Spotkanie z pantomimą to z pewnością wspaniała propozycja dla całej rodziny, gwarantowana jest dobra zabawa w mikołajkowy dzień.
Bilety na „Spotkanie z pantomimą” są do kupienia w Biurze Usług Turystycznych FLAMINGO na ul. Kilińskiego 2/9 oraz przed spektaklem na Scenie Kotłownia 6 grudnia 2009.
Jak już wcześniej pisaliśmy, Scena Kotłownia w tym sezonie będzie reprezentować nasz region spektaklem „Bolero”. 28.11.2009 odbył się Warszawski Festiwal Teatrów Młodych w Teatrze Prochownia na starym rynku w Warszawie organizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Do konkursu zgłosiły się trzydzieści dwa zespoły, z których czternaście przeszło do ścisłego finału. Scena Kotłownia otrzymała kwalifikację do finału i otrzymała III Nagrodę za spektakl „Bolero”. Ale to nie wszystko. O godzinie 19.00, jako gość festiwalu, Scena Kotłownia zaprezentowała spektakl „Poobiednie igraszki”, na który zabrakło biletów. Na sali był obecny wiceprezydent Miasta Warszawy – Włodzimierz Paszyński, który stwierdził, że „warto byłoby przyłączyć Ostrów Mazowiecką do Warszawy, aby mieć w granicach stolicy, tak dobry teatr młodzieżowy”. Miło słyszeć, że dokonania naszej młodzieży są widoczne w innych miastach.
W ostatnią niedzielę Scena Kotłownia gościła wybitnego twórcę i wykonawcę piosenki poetyckiej i literackiej. Jak zawsze widownia zapełniła się do ostatniego miejsca. Jarosław Jar Chojnacki szybko stworzył niepowtarzalny klimat, który charakteryzuje jego występy. Kolejne piosenki przepełnione muzyczną dobrą energią wzbudzały na widowni coraz większe emocje. Artysta ma swój niepowtarzalny styl, właściwy tylko dla siebie. Jest zdobywcą wielu pierwszych nagród na ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Tworzy piosenki do słów takich poetów jak Adam Asnyk, Julian Tuwim, Bolesław Leśmian, Anna Achmatowa, Konstanty Ildefons Gałczyński, Krzysztof Cezary Buszman, Krzysztof Karasek, Stanisław Grochowiak, Tadeusz Miciński, Marek Grala.
Kompozycje Jarosława Jar Chojnackiego szybko dotarły do serc widowni, a krótkie zapowiedzi autora piosenek przepełnione szczerością i ogromnym poczuciem humoru były ujmujące. Jak żywo publiczność zareagowała na występ artysty, szczególnie dało się odczuć podczas braw i owacji na stojąco w oczekiwaniu na wielokrotne bisy. Jarosław Jar Chojnacki jest twórcą i wykonawcą wielu piosenek, ale nigdy nie zabiegał o sławę i rozgłos. Dla tego wyjątkowego artysty ważny jest kontakt z publicznością i reakcja słuchaczy na muzykę. Uważa, że ile na scenie da z siebie, tyle samo odbierze od widowni. Chce występować wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe, gdzie będzie publiczność, nastawiona na odbiór muzycznej energii. I właśnie na Scenie Kotłownia publiczność miała okazję przekonać się, że taki właśnie jest Jarosław Jar Chojnacki. (Krzysztof Swaczyna)