Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Sebastian Szydlik wiceprzewodniczącym

11.05.201014:19

W Warszawie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych zrzeszonych w Polskim Komitecie Europejskiej Sieci Walki z Ubóstwem (EAPN).

Ostrów znów może być dumna ze swojego mieszkańca. Sebastian Szydlik Prezes Stowarzyszenia Nadzieja kolejny raz został doceniony w kraju i jednogłośnie wybrany na Wiceprzewodniczącego Rady Wykonawczej Europejskiej Sieci EAPN.

W poniedziałek 19 kwietnia w Warszawie odbyło się spotkanie, w którym mogło uczestniczyć kilkudziesięciu przedstawicieli znanych w kraju organizacji pozarządowych zrzeszonych w Polskim Komitecie Europejskiej Sieci Walki z Ubóstwem (EAPN). Celem zebrania było podsumowanie trzyletniej działalności oraz wybór nowej Rady Wykonawczej EAPN Polska. Jedynym reprezentantem naszego regionu był Sebastian Szydlik prezes Stowarzyszenia Nadzieja. Podczas kilkugodzinnego spotkania zostały omówione dotychczasowe działania zmierzające do rozszerzenia działalności na polu pomocy społecznej. Najważniejszym jednak punktem było ocenienie dotychczasowej działalności Rady Wykonawczej odpowiedzialnej za rozwój polskiego oddziału, którego jednym z wiceprzewodniczących był ostrowski społecznik Sebastian Szydlik. Następnie odbyło się głosowanie, podczas którego przedstawiciele przybyłych na spotkanie organizacji pozarządowych jednogłośnie wybrali Sebastiana Szydlika do nowej Rady Wykonawczej na lata 2010-2014. Po ukonstytuowaniu się nowego składu rady Sebastian Szydlik objął funkcję wiceprzewodniczącego, natomiast przewodniczącym rady został dr hab. Ryszard Szarfenberg. Kolejne zebranie nowo wybranej Rady Wykonawczej zaplanowane zostało na 21 maja tuż przed spotkaniem organizowanym przez EAPN Polska i ATD w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Najważniejszym w tym momencie dla Polskiego Komitetu EAPN jest przygotowanie stanowiska w sprawie kwestii ubóstwa i wykluczenia społecznego w dokumentach strategicznych rządu, nad którym pracuje nasza Rada Ekspertów Społecznych powiedział Sebastian Szydlik.

Obecnie w polskiej sieci zrzeszonych jest ok. 30 organizacji pozarządowych z całego kraju. Celem Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu jest m.in. monitorowanie i recenzowanie działań zadań państwa w sferze walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym oraz współkształtowanie polityki społecznej w tym zakresie na poziomie ogólnopolskim oraz europejskim. EAPN Polska nawiązuje współpracę z administracją publiczną, samorządami lokalnymi oraz innymi podmiotami działającymi w zakresie pomocy społecznej, edukacji i zatrudnienia. Stawia sobie również za zadanie gromadzenie i organizowanie podmiotów działających na polu walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, zwłaszcza przez tworzenie lokalnych, regionalnych i międzynarodowych sieci współdziałania organizacji społecznych i samorządowych.
Polski Komitet EAPN jest członkiem European Anti-Poverty Network – EAPN (Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu) z siedzibą w Brukseli. EAPN został utworzony w 1990 roku i składa się z przedstawicieli krajowych sieci organizacji działających na rzecz przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu (obecnie 25 sieci narodowych) oraz europejskich organizacji działających w tym obszarze (obecnie 28 sieci należy do EAPN). Stowarzyszenie Nadzieja