e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

Aktualności

Sukces Ostrowianki na Igrzyskach

06.09.201015:22

Milena Kruczyńska, na I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze, zajęła 9. miejsce, ustanawiając jednocześnie nowe rekordy Polski.

Sztangistka z Ostrowi Mazowieckiej, Milena Kruczyńska, na I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Singapurze, zajęła 9. miejsce, ustanawiając jednocześnie nowe rekordy Polski.
Eliminacjami do Igrzysk w Singapurze były Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do lat 17, które odbyły się w 2009 roku w Tajlandii. Na owych Mistrzostwach Polacy wywalczyli po jednym miejscu (chłopcy i dziewczęta) na Igrzyska. W kraju rywalizację wśród dziewcząt wygrała podopieczna Zygmunta Klepackiego, Milena Kruczyńska i to ona pojechała do Singapuru.

Warto zauważyć, że na tegoroczne Igrzyska MKOL zmniejszył, w celu ograniczenia ilości startujących, ilość kategorii. Milena z wagą 69,2 kg startowała w kategorii +63 kg (która w normalnych warunkach gromadzi w tej kategorii wagowej trzy inne 69 kg, 75 kg, +75 kg), stając w szranki z zawodniczkami dużo cięższymi od niej. Mimo, iż nie stanęła na podium, ustanowiła dwa nowe rekordy Polski – w kategorii wagowej +69 kg (taka jest kat. wag. dla dziewcząt w wieku do lat 17) w podrzucie uzyskała 106 kg, natomiast w dwuboju 188 kg. Milena z pewnością miałaby szansę walki o medal, gdyby utrzymana była kategoria 69 kg.

4 września podopieczni trenera Zygmunta Klepackiego startowali w Mistrzostwach Mazowsza do lat 15. Drużynowo zajęli 5 miejsce na 8 zespołów. Osiągnięcia indywidualne: I miejsca – Kamila Kruczyńska (kat. 63 kg, 58 rwanie + 75 podrzut), Kinga Kaczmarczyk (kat. 68 kg, 45+55), Paweł Brylak (kat. 56 kg, 60+77); II miejsce – Cezary Wyszomierski (kat. 45 kg, 30+40); III miejsce – Patrycja Rolińska (kat. 63 kg, 22+32); IV miejsce – Krzysztof Ojdanowski (kat. 56 kg, 34+44). Na uwagę zasługuje wynik Magdaleny Pędzich, która na tych zawodach startowała poza konkursem w kat. wag. do 63 kg, osiągając wynik 175 kg (80+95). (PM)