Aktualności

Złoto i srebro dla ostrowskich zawodniczek

19.10.201010:18

Michał

Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate „PUCHAR PODLASIA” Radzyń Podlaski, 16 października 2010 roku

16 listopada zawodnicy OKKK wzięli udział w otartym turnieju karate Kyokushinkai – Puchar Podlasia. W zawodach wystartowało 180 zawodników z 20 klubów z całej Polski.
Dwie nasze zawodniczki stanęły na podium. Malwina Laskowska zajęła I miejsce a Dominika Brzostek II miejsce w kategorii kadetek. Pozostali zawodnicy – Dominik Opieka odpadł po trzeciej walce dochodząc do 1/16 w swojej kategorii, Marek Nowak – odpadł po drugiej walce przegrywając przez wskazanie sędziów z zawodnikiem z Ukrainy. Katarzyna Komar , Joanna Małyszko, Damian Skłodowski i Ola Maliszewska odpadli po pierwszych walkach. Ewa Zarzycka otrzymała dobre noty w kata co pozwoliło uplasować się w połowie zawodników. Szkoda, że w ostrowskiej drużynie tym razem zabrakło zawodników, którzy w ostatnich miesiącach byli w najlepszej formie, gdyż ze względu na wysoki poziom zawodów mniej doświadczonym zawodnikom trudno było przebić się przez eliminacje. Tym bardziej, że praktycznie w każdej kategorii startowało ponad 30 zawodników lub zawodniczek.
Zawody zorganizował Radzyński Klub Karate Kyokushin „Raptor” oraz Okręgowy Związek Karate w Lublinie. Sędzią głównym zawodów był sensei Jacek Czerniec IV Dan. (Radosław Grabowski).