Aktualności

III miejsce na XII Mistrzostwach Karate!

11.05.201112:19

Michał

Maciej Laskowski na podium !!!! 3 maja 2011 r. w Łomży na XII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych!

Podczas XII Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zawodnik Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai Maciej Laskowski zajął trzecie miejsce. W kategorii do 70 kg startowało 16 zawodników. Podczas eliminacji Maciek stoczył bardzo ładną walkę, którą zakończył przed czasem. Niestety zabrakło szczęścia w walce o wejście do finału, ostrowski zawodnik stanął na podium na trzecim miejscu. W zawodach startował również Marek Nowak, w kategorii do 60 kg. Niestety podczas pierwszej walki przegrał. W ferworze rywalizacji na macie zastosował nieprzepisową technikę, która zaskutkowała przyznaniem genten ( punkt ujemny) i to przekreśliło szansę na wygraną w tej walce.
W zawodach wzięło udział 141 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Organizatorem zawodów był Łomżyński Klub Karate Kyokushinkai, Podlaski Okręgowy związek Karate oraz Polski Związek Karate. Zawody rozegrano w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.