Aktualności

OKKK - sukcesy i turniej 28 maja

25.05.201113:37

Michał

Fala sukcesów Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai i zaproszenie na VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai Dzieci i Młodzieży 28.05.2011r.

Kolejny sukces Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai
Maria Jasko wśród najlepszych zawodniczek w Polsce !!!

Podczas 38. Mistrzostw Polski Karate Kyokushinkai , które odbyły się w ostatnią sobotę w Mielnie zawodniczka OKKK wywalczyła III miejsce w kategorii kumite +65 kg. Maria Jasko znalazła się tym samym w czołówce zawodniczek w Polsce. Swoją pierwszą walkę na Mistrzostwach Polski zakończyła przed czasem. Zawodniczkę z Kalisza posłała na matę w 25 sekundzie walki. W półfinale walcząc o wejście do grona finalistek musiała uznać wyższość faworytki tej kategorii. Jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodniczek w kraju, Agata Kaliciak tym razem okazała się jeszcze poza zasięgiem Marii.

M. Jasko powróciła niedawno do ostrowskiego klubu i wznowiła treningi. Przygodę z karate rozpoczęła w wieku 12 lat. Poznawała tajniki twardego kykushin pod okiem sensei Radosława Grabowskiego i sensei Tomasza Marcjaniaka. Trzyletnia przerwa w startach nie została jeszcze odpracowana. W teście tamashiwari – rozbijania desek nasza zawodniczka łamała minimalne ilości desek z uwagi na ryzyko kontuzji po tak długiej przerwie w treningach. W tym roku starty w zawodach traktujemy jako sprawdzian postępów w treningach. Mamy nadzieję, że ostrowska zawodniczka wkrótce pokaże na co ją stać.

XXXVIII Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushinkai zgromadziły 110 zawodników z 41 klubów z całej Polski. Organizatorem był Klub Sztuk i Sportów Walki w Mielnie oraz Polski Związek Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.

Wyniki Mistrzostw Mazowsza w załączniku (pdf)

OSTROWSCY KARATECY NA FALI
9 medali na zawodach okręgowych w Warszawie. 2 x złoto, 3 x srebro i 4 x brąz. !!!!

Podczas rozegranych 22 maja Okręgowych Mistrzostwach Mazowsza zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej zdobyli 9 medali. Po złoto sięgnęli tym razem chłopcy. Mikołaj Radgowski wygrał swoje walki przed czasem i był bezkonkurencyjny. Jego najkrótszy pojedynek trwał 6 sekund.. Również Karol Kuczyński w swojej kategorii sięgnął po najcenniejsze miejsce na podium.. W świetnej formie byli Marek Nowak, Joanna Małyszko i Sylwia Matyńkowska. Cała trójka wywalczyła srebra dla OKKK. Do półfinałów dotarli Michał Bołtryk, Michalina Chrobot, Malwina Laskowska i Ewa Grzeszczuk. Ta czwórka zawodników uplasowała się na trzecich miejscach. Dodatkowo Michalina Chrobot zajęła 6 miejsce w kata (w jej kategorii startowało 14 zawodniczek). Mimo zmęczenia intensywnymi startami w zawodach nasi karatecy spisują się co raz lepiej. W walkach semi kontaktowych radzą sobie doskonale, szczególnie ci, którzy zaliczyli duże turnieje w Józefowie i Pradze. Okręgowe Mistrzostwa Mazowsza były bardzo licznie obsadzone. Wystartowało 160 zawodników z 14 klubów. Szkoda tylko, że organizator zawodów, Bielański Klub karate, nie zadbał o lepszą organizację zawodów.
Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek. Opiekunem grupy i sędzią był sensei Radosław Grabowski. Podczas turnieju przygotowaniem i sekundowaniem zawodnikom zajmowała się sempai Maria Jasko.
Wkrótce przed Ostrowskim Klubem Karate Kyokushinkai kolejne duże wyzwanie. VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai z Okazji Dnia dziecka ( Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Kyokushinkai IKO) już 28 maja na hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10.