Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

X nadzwyczajna sesja Rady Miasta

06.09.201115:30

Anna

26 sierpnia 2011 roku odbyła się X sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka, zwołana w trybie nadzwyczajnym, na wniosek Burmistrza Miasta.

Dnia 26 sierpnia 2011 roku (piątek), o godz. 13.00. odbyła się X sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka, zwołana w trybie nadzwyczajnym, na wniosek Burmistrza Miasta. Przewodnicząca Rady Miasta Hanna Sasinowska przywitała radnych, władze miasta i przybyłych gości. Obecnych było 20 radnych, a zatem uchwały były prawomocne. Przewodnicząca RM przedstawiła proponowany porządek obrad oraz podkreśliła, że sesja nadzwyczajna winna odbyć się w ciągu 7 dni od złożenia wniosku, co zostało uczynione. Radni przedstawili swoje interpelacje i zapytania dotyczące m.in. modernizacji Ogródka Jordanowskiego, dysponowania mieszkaniami komunalnymi, likwidacji punktów sprzedaży alkoholu w pobliżu szkoły, rozstrzygnięcia konkursów na dyrektorów szkół i przedszkoli oraz ograniczenia ruchu w mieście w związku z pobieraniem opłaty za przejazd obwodnicą. Pan Burmistrz podkreślił, że na wszystkie przedstawione zapytania i interpelacje radnych odpowiedź zostanie udzielona pisemnie. Na niektóre odpowiedział.
Następnie jednogłośnie podjęta została uchwała dotycząca utworzenia odrębnego obwodu głosowania w Szpitalu Powiatowym w Ostrowi Maz., w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 9 października 2011 roku.

Kolejnym punktem obrad była uchwał w sprawie zmiany uchwały Nr IX/59/2011 Rady Miasta Ostrów Mazowiecka z dnia 29 czerwca 2011 roku w sprawie powołania Zespołu opiniującego kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Ostrołęce i Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej w wyborach na kadencję 2012 – 2015. Zmiana polegała na dokonaniu zmiany w skaldzie Zespołu opiniującego kandydatów na ławników w związku z rezygnacją Pana Karola Pękula ze stanowiska Sekretarza Miasta. Do składu Zespołu został zaproponowany Pan Tadeusz Legacki –Sekretarz Miasta, czemu sprzeciwili się sie radni Laska i Listwon, argumentując to brakiem powodów, aby członkostwo osoby pełniącej konkretną funkcję miałoby mieć charakter sukcesji. Zaproponowali do składu Zespołu Pana radnego Krzysztofa Listwona, jednak wniosek nie został przyjęty wobec przyjęcia pierwotnego tekstu projektu uchwały.

Istotnym punktem obrad była informacja dotycząca programu naprawczego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ostrowi Mazowieckiej. Pan Burmistrz podkreślił, że sytuacja w spółce jest dramatyczna, a program naprawczy przedstawia jasno jej sytuację i wskazuje wiele możliwych rozwiązań, niestety bolesnych, ale koniecznych. Autorem programu naprawczego jest Pan Kazimierz Zacharski, który, jak się okazało, jest nowym prezesem ZGKiM. Radni zwrócili szczególną uwagę na propozycję zwolnienia w spółce 35 pracowników, co w naszym mieście jest bardzo niebezpieczne. Jednak wielu radnych zgodziło się ze słowami Pana Burmistrza, że konieczne są szybkie i radykalne zmiany, aby uchronić spółkę przed upadkiem, co będzie katastrofalne w skutkach dla wszystkich pracowników i całego miasta. Po przedstawieniu krytycznych uwag dotyczących sformułowania zawartego w planie naprawczym, a dotyczącego rozważenia prywatyzacji wybranych obszarów działania spółki, Pan Burmistrz stanowczo oświadczył, że takiej prywatyzacji nigdy nie będzie.
Po długiej dyskusji głos zabrał Krzysztof Radomski – już były prezes ZGKiM. Przedstawił krótko sprawozdanie z postępów finansowych spółki i poinformował o swojej rezygnacji z funkcji prezesa.
Nowo wybrany prezes Zakładu wytłumaczył radnym sporne fragmenty treści sporządzonej analizy, której jest autorem. Zapytany o kompetencje, odpowiedział, że przez 12 lat pracował w firmie transportowej na stanowisku dyrektora technicznego i dyrektora ds. marketingu, wcześniej pełnił funkcję kierowniczą w zakładzie produkcyjnym, a także wielokrotnie zajmował się różnego rodzaju planami naprawczymi.