Aktualności

Mistrzostwa Mazowsza

28.02.201214:59

Anna

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin – Złoto, srebro i 8 brązów. Juniorzy, młodzicy i kadeci walczyli w Radzyminie.

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin – Złoto, srebro i 8 brązów.
Juniorzy, młodzicy i kadeci walczyli w Radzyminie.

Blisko 140 zawodników z 14 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego rywalizowało w minioną niedzielę w Radzyminie. W turnieju wzięli udział również ostrowscy zawodnicy. Z dwunastoosobowej drużyny aż 7 stanęło na podium w tym niektórzy dwukrotnie.
Złoto zdobyła Malwina Laskowska, która nie dała szans żadnej ze swych przeciwniczek, o krok od złota był Karol Kuczyński, który finałową walkę przegrał dosłownie w ostatnich sekundach. Doskonałe walki eliminacyjne ora półfinałowe stoczyli : Laskowski Maciej – III miejsce, Michał Bołtryk – III miejsce, Mikołaj Radgowski – III miejsce, Ewa Zarzycka – III miejsce, Michalina Chrobot – III miejsce, Katarzyna Komar – III miejsce. Ponadto w technicznej konkurencji kata Katarzyna Komar i Michalina Chrobot zajęły III miejsca w swoich kategoriach. Pozostali zawodnicy w kumite – Patryk Baranowski 5-8 miejsce, Filipowicz Daniel – 5-8 miejsce, Dominik Opieka – 5-8 miejsce. Natomiast w kata – Ewa Zarzycka 4 miejsce, Mikołaj Radgowski – 5 miejsce, Maciej Grabowski 7 miejsce (14 zawodników). W każdej kategorii startowało minimum 14 zawodników. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zajął 7 miejsce drużynowo.
Trzeba podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy. Wielu zawodników, którzy tego dnia startowali w Radzyminie to aktualni mistrzowie Polski, uczestnicy Mistrzostw Europy. Tym bardziej cieszą bardzo dobre starty naszych zawodników. Wali były prowadzone w formule semi kontakt.
Opiekunami oraz sędziami podczas zawodów byli sensei Radosław Grabowski oraz sensei Tomasz Marcjaniak. (OKKK)