Aktualności

XIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa

24.12.201209:25

Katarzyna

Były to ostatnie zawody w 2012 roku, w których startowali zawodnicy z naszego  klubu.

XIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa 16.12.2012 r. - 8 medali

W zawodach zorganizowanych przez sensei Pawła Juszczyka z Klubu Sportów Walki UKS BUSHI wzięło udział 366 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Turniej rozegrany został we wszystkich kategoriach wiekowych wg światowych przepisów IKO.
Zawody zaszczycił swoją obecnością wiceminister sportu, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pan Tomasz Półgrabski.
Ostrowscy zawodnicy wywalczyli podczas tych zawodów następujące miejsca: złoto -Malwina Laskowska (kadetki +50kg), srebro – Michalina Chrobot (kadetki -50kg), Kuczyński Karol (młodzik +60 kg), brąz – Maria Jasko (seniorki +60kg), Laskowski Maciej (junior -80kg), Ewa Zarzycka (kadetka +50 kg), Nadia Obuchowska (dzieci +28kg) oraz Jakub Pawlak (dzieci + 35 kg). W kata nasza zawodniczka Katarzyna Komar przeszła do drugiej tury i znalazła się wśród 10 najlepszych zawodników. Kategoria kata rozegrana została bez podziału na wiek i płeć i wystartowało w niej wielu bardzo dobrych zawodników i zawodniczek.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, duża ilość zawodników powodowała, że aby wejść do strefy medalowej trzeba było stoczyć dużo pojedynków. Były to ostatnie zawody w 2012 roku, w których startowali zawodnicy z naszego  klubu. W turnieju wzięło udział 15 zawodników OKKK. Opiekunem zawodników oraz sędzią podczas zawodów był sensei Tomasz Marcjaniak