Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Spotkanie Noworoczne 2013

30.01.201315:37

Małgorzata

W piątek 25 stycznia 2013 roku, w sali konferencyjnej ratusza miejskiego rozpoczęło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne. 

 

25 stycznia 2013 roku, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Władysław Krzyżanowski witał w gościnnych progach Ratusza osoby zaproszone na tradycyjne Spotkanie Noworoczne.  Wpisane w kilkunastoletnią tradycję miasta spotkanie podsumowujące rok ubiegły, skupiło w Sali konferencyjnej wiele ważnych dla miasta i całego regionu postaci, wśród których znaleźli się między innymi: Posłanka na Sejm RP p. Stanisława Prządka, prof. dr hab. Adam Czesław Dobroński – Honorowy Obywatel Miasta Ostrów Mazowiecka, przedstawiciele duchowieństwa,  radni, ludzie samorządu, a także przedsiębiorcy , przedstawiciele służb mundurowych, ludzie kultury, sportu oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i mediów. Spotkanie, które zwyczajowo odbywa się w atmosferze uroczystości i jest jednym z najważniejszych spotkań Władz Miasta z szeroką reprezentacją przedstawicieli różnych środowisk, tym razem, z inicjatywy Burmistrza Krzyżanowskiego rozpoczęło się chwilą ciszy, poświęconą pamięci zmarłego Księcia Rzymskokatolickiego  Kościoła Polskiego, Kościoła Powszechnego, Prymasa Seniora, Kardynała Józefa Glempa.

 
Krótkim wspomnieniem na temat tej wybitnej postaci podzielił się z zebranymi ks. prałat dr Jan Okuła, obejmując wspólną modlitwą pamięć  Kardynała.
 
Artystycznym wstępem opatrzył spotkanie p. Andrzej Sikora, który tradycyjnie już, miłymi każdemu Polakowi dźwiękami  muzyki Chopina  wprowadził zebranych w podniosły, uroczysty nastrój. Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Chojnacka wraz z Dyrektorem Miejskiego Domu Kultury Panem Jackiem Kalinowskim, których udziałem stała się zaszczytna funkcja prowadzących spotkanie, serdecznie powitali wszystkich zebranych, następnie prosząc o zabranie głosu Burmistrza Władysława Krzyżanowskiego. Burmistrz w krótkim, podsumowującym ubiegły rok wystąpieniu mówił o wysoce skomplikowanych i złożonych ,niemniej ukończonych inwestycjach, o podjętych remontach ulic i chodników, dalszej akcji ratunkowej wobec zabytkowego budynku magistratu, o podjętych działaniach mających na celu usprawnienie funkcjonowania administracji miejskiej, podkreślając doskonały wynik finansowy, wyrażający się m.in.   brakiem potrzeby zaciągania zobowiązań kredytowych w roku ubiegłym i wypracowaniem ogromnych wolnych środków – ok. 5,5 miliona złotych. W swoim wystąpieniu Burmistrz Krzyżanowski poruszył także temat zrealizowanej cyfryzacji kina, projekcie teatralnym będącym inicjatywą MDK pn. „Teatr w Ostrowi” oraz o akcji PaT – Profilaktyka a Ty, w którą bardzo zaangażowała się młodzież ostrowskich szkół. Burmistrz podkreślił także ciężką pracę związaną z usuwaniem usterek i modernizacją prowadzoną jednocześnie w dwóch obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który rozwijając się w sposób dynamiczny organizuje coraz więcej zawodów o zasięgu regionalnym. Ciepłe słowa skierował także pod adresem Miejskiej Biblioteki Publicznej nie szczędząc pochwał dla inicjatywy spotkań mieszkańców z ostrowskimi ludźmi pióra. Bohaterką jednego z takich spotkań była znana aktorka i pisarka Zofia Kuc-Hanuszkiewicz, której magnetyczna osobowość przyciągnęła i wypełniła salę konferencyjną ratusza zainteresowanymi mieszkańcami miasta. Burmistrz Krzyżanowski szczególną uwagę zwrócił na zmiany, które zaszły w formule organizowanych dotychczas przez miasto uroczystości, świąt i innych wydarzeń. Obchodzone wspólnie i w różnorodny sposób uroczystości patriotyczne, które dotychczasowy charakter wspomnieniowy wzbogacają o wartości edukacyjne i wychowawcze, zaniechanie godzącej w promocję zdrowia „Pyzy Mazowieckiej” i zamienienie jej na „Piknik Rodzinny”, czy objęte patronatem medialnym Polskiego Radia RDC współorganizowane przez Ostrów Mazowiecką akcje charytatywne i ekologiczne to jedne z głównych kierunków zmian oblicza miasta, o których wspominał Gospodarz Spotkania.
 
Następnie głos zabrała Przewodnicząca nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Beata Kowalewska, która w krótkich słowach podziękowała Burmistrzowi Miasta za zaangażowanie we współpracę z młodzieżą wyrażając nadzieję, ze w tym roku będzie ona jeszcze pełniejsza i bardziej intensywna.
 
Podsumowanie roku 2012, którego dokonał Burmistrz Władysław Krzyżanowski spotkało się z bardzo ciepłą reakcją Posłanki na Sejm RP Stanisławy Prządki. Posłanka IV, V, VI i aktualnej – VII Kadencji Sejmu, posiadając potężną wiedzę, skalę porównawczą na Mazowszu i w Polsce a także komfort oceny z pozycji postronnego - w sensie lokalnym - komentatora,   w swym wystąpieniu bardzo chwaliła osiągnięcia finansowe miasta wyrażając zadowolenie i satysfakcję z racjonalnego gospodarowania funduszami publicznymi w Ostrowi Mazowieckiej. Szczególnie – podkreślała parlamentarzystka – w obliczu kryzysu mającego dotknąć nasz kraj w 2013 roku oraz perspektywy pozyskania środków unijnych, które realnie mogą być dla nas dostępne dopiero w roku 2014. Opinia, którą z racji doświadczenia Posłanki śmiało możemy uznać za ekspercką poprzedziła wystąpienie ks. prałata dra Jana Okuły, który podzielił się swoją refleksją nad miastem, jego planami rozwoju oraz dotychczasowymi osiągnięciami. Jako ostatni wystąpił prof. dr hab. Adam Czesław Dobroński dziękując za możliwość częstych, umożliwianych przez włodarzy wizyt w swoim mieście młodości, jako przykład przywołując organizowane niedawno Inauguracyjne Uroczystości Obchodów 150-lecia wybuchu Powstania Styczniowego. We właściwy sobie, serdeczny sposób, powołując się na Honorowe Obywatelstwo Miasta, profesor podzielił się dającą do myślenia refleksją nt. sytuacji w samorządzie.
 
Tym samym, kończąc część oficjalną Prowadzący poprosili zebranych o przyjęcie kolejnego prezentu muzycznego pod postacią koncertu kameralnego kwintetu instrumentów dętych blaszanych pn. „RBB”. Klasyczny, niemniej znany repertuar w połączeniu z rzadko spotykanym w takich sytuacjach instrumentarium oraz żywiołowym wykonaniem młodych artystów stanowiły prawdziwą ucztę dla miłośników muzyki, których  nie zabrakło tego dnia w sali konferencyjnej Ratusza. Koncert zwieńczony wręczeniem każdemu z uczestników „przepisu na dobry rok”, rozdawanego przez przebranych w ludowe stroje regionalne tancerzy zespołu „Bez Wianka” poprzedził zwyczajowy toast noworoczny, który zgodnie z miejską tradycją od lat jest udziałem Burmistrza Miasta.
 
Tegoroczne spotkanie było kolejną okazją nie tylko do podsumowania i refleksji nad tym, co miastu udało się w minionym roku zrobić, czy też czego można dokonać w najbliższym czasie, ale również okazją do wymiany myśli, poglądów, wysłuchania opinii oraz podzielenia się obserwacjami i sugestiami odnoszącymi się do tego, co miasto mogłoby jeszcze zrobić dla swoich mieszkańców. W taki właśnie nieskrępowany, przyjacielski i serdeczny sposób toczyły się rozmowy zaproszonych gości, którzy  jeszcze długo po wybrzmieniu oficjalnych wystąpień i artystycznych atrakcji, uświetniali swą obecnością zabytkowe mury naszego Ratusza.
 

 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura