Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Sukces Szlaku Książąt Mazowieckich

08.11.201313:34

Katarzyna

Ostrów Mazowiecka częścią najlepszego produktu turystycznego w województwie

 

Podczas Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego, który odbył się 30 września br.  Szlak Książąt Mazowieckich, do którego należy Ostrów Mazowiecka został wyróżniony tytułem „najlepszy produkt turystycznych województwa mazowieckiego 2013” na równi z takimi atrakcjami turystycznymi jak Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Fryderyka Chopina. Celem konkursu „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2013” jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych roku. Przyznanie Certyfikatu POT oznacza ogólnopolską promocję laureatów w ramach działań Polskiej Organizacji Turystycznej oraz informacje o produkcie w ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych mediach. Dla turystów Certyfikat POT jest gwarancją wysokiej jakości usług turystycznych i dobrego wypoczynku.
 
Podczas sejmiku została podpisana umowa na oznakowanie trzech szlaków, między innymi Szlaku Książąt Mazowieckich. Oznakowanie będzie miało formę tablic E22. Tablice takie mają na celu sprawić iż szlaki do tej pory wirtualne staną się szlakami namacalnymi, takimi po których turysta będzie mógł z łatwością podróżować.
 
Znak, który pojawi się w Ostrowi Mazowieckiej będzie drogowskazem do Grodu Książąt Mazowieckich znajdującego się w Ogródku Jordanowskim. Drewniany gród jest symbolem przeszłości miasta umożliwiającym edukację historyczną młodych pokoleń mieszkańców Ostrowi i okolic, a także mającym na celu pobudzanie lokalnego patriotyzmu, pielęgnowanie i kultywowanie tradycji przodków.
 
Jest także atrakcyjnym miejscem do zwiedzania przez turystów. Zabudowa grodu składa się między innymi z chat garncarza, kowala, dworu kasztelana, otoczonych palisadą  z narożnymi wieżami. Budynki wykonano z drewnianych, impregnowanych specjalnymi preparatami bali i przykryto trzcinową strzechą. W jednej z narożnych wież znajduje się brama wjazdowa ze zwodzonym mostem przerzuconym ponad wypełnioną wodą fosą.