Złote i brązowe medale dla ostrowskich karateków

19.03.201413:04

Małgorzata

W tym roku w Zamościu startowało 240 zawodników z 30 klubów z naszego regionu.

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego – Zamość 2014 2 złote i 2 brązowe medale. V miejsce drużynowo !!!

Makroregion Wschodni należy obecnie do najsilniejszych regionów karate kyokushin w Polsce. W tym roku w Zamościu startowało 240 zawodników z 30 klubów z naszego regionu. Nie zabrakło aktualnych medalistów Mistrzostw Polski i Europy. W tak doborowym gronie tym bardziej cieszy udany występ naszych zawodników. Maria Jasko oraz Mikołaj Radgowski zdobyli w swoich kategoriach pierwsze miejsca. Walki Marii zgromadziły tłumy przy tatami i kibice nie zawiedli się. Pełen emocji pojedynek pomiędzy Marią a Iwoną Lewandowską to bezpardonowa wymiana ciosów oraz duch walki obu zawodniczek. Tym razem wygrała Maria. Jednak na pewno te dwie zawodniczki jeszcze dostarczą nam niezwykłych emocji.. Mikołaj Radgowski, świeżo upieczony junior świetnie poradził sobie ze starszymi zawodnikami kończąc walki przed czasem. Michalina Chrobot oraz Karol Kuczyński zajęli trzecie miejsca, Katarzyna Komar znalazła się w ścisłej czołówce w kata juniorek zajmując piąte miejsce. Różnica pomiędzy pierwszym a piątym miejscem wyniosła zaledwie 3 punkty. Mniej szczęścia mieli Michał Bołtryk oraz Maciej Laskowski.( 5 miejsce) W eliminacjach musieli walczyć z faworytami swoich kategorii i niestety ulegli. Pocieszające jest to, że walki rozstrzygnięto w dogrywkach. Gdyby sprzyjało im szczęście w losowaniu być może byłyby to walki o medale. Ich przeciwnicy zajęli pierwsze miejsca. Podobnie rzecz się miała z Karoliną Kowalewską ( 5 miejsce) oraz Joanną Małyszko. Na uznanie zasługuje start naszego oldboya Piotra Laskowskiego ( 5 miejsce). Uległ w walce ze znanym zawodnikiem z Lublina, Romanem Wojciechowskim. Pokazał jednak ducha walki . Lublinianin nie dał szansy tego dnia żadnemu swojemu przeciwnikowi i sięgnął po złoto.

Drużynowo nasz klub zajął 5 miejsce spośród 30 klubów biorących udział w zawodach.
Makroregion był również etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w Varnie, które odbędą się  18 maja . Mikołaj, Michalina i Maria osiągnęli wyznaczone cele na tych zawodach. Stoczyli dobre walki i teraz szykują się do startu na najważniejszej dla nich w tym roku imprezie.