Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Młodzież z GP Nr 1 w Ratuszu Miejskim

30.05.201414:49

Małgorzata

30 maja br. o godz. 9.00 odbyło się na zaproszenie p. Burmistrza Władysława Krzyżanowskiego spotkanie młodzieży GP nr 1

 
30 maja br. o godz. 9.00 odbyło się na zaproszenie p. Burmistrza Władysława Krzyżanowskiego spotkanie młodzieży Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wraz z opiekunami: p. Beatą Rydzewską, p. Jolantą Malec, p. Agnieszką Jakubiak i p. dyr. Ewą Subdą. Uczestniczyli w nim także p. wiceburmistrz Danuta Janusz, p. Hanna Sasinowska – radna miasta i koordynatorka Młodzieżowej Rady Miasta, p. Beata Rewkowska – naczelnik Wydziału Organizacyjnego, p. Lidia Runo – przedstawiciel Wydziału Edukacji, Zdrowia, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu. p. Elżbieta Chojnacka – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz p. Jacek Modest Kalinowski – dyrektor Miejskiego Domu Kultury.
 
Zostaliśmy bardzo miło przyjęci w Sali Reprezentacyjnej Urzędu Miasta i ugoszczeni ciastem i słodyczami. Burmistrz podziękował nam za zorganizowanie 28 maja 2014 roku wieczornicy poświęconej bohaterom II wojny światowej. W swojej wypowiedzi podkreślił, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat historii naszego miasta. Wyraził się z uznaniem o naszym przygotowaniu aktorskim i wokalnym, a także o skromnej, ale wymownej scenografii. Podziękował również nauczycielom za tę inicjatywę i pielęgnowanie pamięci o ofiarach II wojny światowej. 
 
Spotkanie to okazało się być dobrą okazją do podzielenia się z władzami miasta osiągnięciami uczniów naszej szkoły. Kacper Kaczmarczyk, który zajął 2 miejsce w ostrołęckim finale konkursu recytatorskiego Miejsce Urodzenia,  wyrecytował wiersz L. Czyża Moze słysys jesce… Patrycja Zadroga pochwaliła się sukcesami w wielu konkursach recytatorskich i tym, że jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. Onufrego Kopczyńskiego i finalistką Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego, Bartek Jary opowiedział o swoim udziale w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej, w którym uzyskał trzeci wynik w etapie wojewódzkim i tym samym został laureatem. Aleksandra Radomska i Olga Gajewska powiedziały o tym, w jaki sposób zdobyły odpowiednio 1 i 3 miejsce w Mazowieckim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Pionkach.
Na zakończenie spotkania wszyscy dostaliśmy drobne upominki.

                                                                                                                               
                                                                                          Anna Zadroga i Bartosz Jary kl. IA
                                                                                                                    GP 1  
 

 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura