Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

03.06.201413:44

Małgorzata

W dniach 31 maja i 1 czerwca uczestniczyliśmy w XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

 

 
W dniach 31 maja i 1 czerwca uczestniczyliśmy w XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Wybory parlamentarne” i była poświęcona głównie 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów parlamentarnych (4 czerwca 1989 rok). Sesję plenarną poprzedziły ciekawe warsztaty nt. „Od pomysłu do projektu, czyli jak dobrze zrealizować swój pierwszy projekt”. Była to pierwsza okazja do poznania kolegów i koleżanek z różnych części Polski (22 grupy warsztatowe). Połączyła nas wspólna pasja zaangażowania w życie społeczności lokalnej. Dużo emocji wywołał dzień 1 czerwca i możliwość reprezentowania młodzieży naszego powiatu podczas obrad plenarnych sejmu. Powitała nas pani Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Mieliśmy okazję również posłuchać wystąpień wicepremiera Janusza Piechocińskiego, wicemarszałek sejmu Wandy Nowickiej i wielu innych polityków oraz Rzecznika Praw Dziecka. Następnie debatę prowadziła młodzież. Mimo zapowiedzi telewizyjnych, że będzie to spokojna debata, były w jej trakcie jednak niezwykle emocjonujące wypowiedzi młodych parlamentarzystów,  a momentami gorące spory.
 
Było to dla nas niecodzienne przeżycie. Pozostanie ono w naszej pamięci na zawsze, jako ważny moment wzmacniający nasze poczucie własnej wartości oraz bezspornie konieczność angażowania się w sprawy środowiska, społeczności lokalnej, w której wzrastamy. Po debacie zwiedzaliśmy ogrody Kancelarii Premiera. Są one każdego roku, w Dniu Dziecka, otwarte dla wszystkich chętnych.
 
W tym miejscu chcielibyśmy gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. W sposób szczególny dziękujemy dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 pani Ewie Subdzie oraz nauczycielom naszego gimnazjum: pani Maryli Borowej, pani Beacie Rydzewskiej oraz panu Bogusławowi Konradowi.
 
                                               Dominika Kazanowska i Maciej Wierciński
 
 

 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura