Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Pielgrzymka do Niepokalanowa i Loretto

23.06.201414:29

Anna

Członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań” uczestniczyli w pielgrzymce do Niepokalanowa i Loretto

15.06.2014 r. członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań” wraz z księdzem Pawłem Szabłowskim z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej uczestniczyli w pielgrzymce do Niepokalanowa i Loretto.
Po zakątkach Niepokalanowa oprowadzał nas brat zakonnik.
Pierwszym punktem pielgrzymki było zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa. Ciekawostką jest, że bracia zakonnicy mieszkający w Niepokalanowie tworzą jedyną na świecie jednostkę straży pożarnej i wyjeżdżają do gaszenia pożarów w okolicy. W muzeum mogliśmy zobaczyć dawny samochód strażacki oraz dawne mundury, hełmy, gaśnice, motopompy, toporki, bosaki itp., a także odznaczenia i medale oraz dyplomy.
Idąc do Bazyliki Mniejszej obejrzeliśmy pomnik Ojca Świętego, Św. Jana Pawła II oraz Św. Maksymiliana Kolbe. Nasz Ojciec Święty był w Niepokalanowie w 1983 r., dlatego urządzono tam Muzeum Papieskie. W Muzeum znajduje się jedyny w Polsce samochód – kaplica Papieża, Papa Mobile z 1987 r. oraz limuzyna z 1979 r., którą wożono Ojca Świętego. Mogliśmy więc zrobić sobie zdjęcia przy tych unikatowych pojazdach.
Widzieliśmy też pomnik Świętego Jana Pawła II oraz Świętego Maksymiliana Kolbe.
Następnie obejrzeliśmy Misterium Męki Pańskiej lalkowo-kukiełkowe, którego narratorem był aktor, który zginął w katastrofie smoleńskiej – pan Janusz Zakrzeński.
Kolejnym punktem pielgrzymki była msza św. w Bazylice Mniejszej, którą razem z innymi księżmi odprawiał nasz ksiądz Paweł Szabłowski.
Po mszy nadszedł czas na obejrzenie Panoramy Tysiąclecia, która pokazywała za pomocą figurek i lektora historię Polski od Mieszka I do Papieża Jana Pawła II.
Z Niepokalanowa pojechaliśmy do Loretto. Tam zakonnica opowiedziała nam o historii Loretto oraz o cudach uzdrawiania przez Matkę Bożą Loretańską.
Nasza pielgrzymka przyniosła wszystkim uczestnikom uczucie wzmocnienia wiary i odczucie szczególności tamtym miejsc. (Sekretarz Stowarzyszenia Iwona Wójcicka)


 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura