Zwycięstwo po pięknych golach

23.04.200700:00

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Makowianka Maków Mazowiecki 2-1 (2-0)

Ostrów Mazowiecka 14 kwietnia 2007 r.

Początek meczu należał do naszego zespołu. Nasi piłkarze grali szybko i dokładnie, próbując zarówno  strzałów z dystansu (W. Syposz, Ł. Nienałtowski, R. Wilczewski) jak i akcji skrzydłami (P.Niwiński). Jednak dosyć solidna defensywa gości jak i ich bramkarz bez kłopotu wychodzili obronną reką  po wspomnianych akcjach. Około 20 minuty trzy kapitalne akcje przeprowadził Paweł Krajewski. Łatwo mijał swoich rywali na prawej stronie, ale brakowało ostatniego, dokładnego podania, by padła bramka. A szkoda, bo sytuacje były naprawdę bardzo dobre. W 31 minucie swoją szanse na gola mieli goście. Napastnik Makowianki minął dwóch naszych obrońców i stanął dziesięć metrów przed R. Rakowieckim. Na szczęście jego strzał zdołał jeszcze zablokować P. Śledziński i piłka wyszła na rzut różny. W odpowiedzi w dogodnej sytuacji znalazł się Piotrek Niwiński, ale będąc już w polu bramkowych źle przyjął piłkę  i zamiast strzału praktycznie piłkę podał bramkarzowi. Jednak chwilę potem kibice cieszyli się z pierwszego gola. Szybki kontratak i Sławek Różanski lobując bramkarza gości otwiera wynik spotkania. Ale to nie koniec dobrej gry naszego zespołu w tej połowie. Dalej bowiem inicjatywa należy do naszego zespołu i w efekcie w 43 minucie pada druga bramka. Tym razem podającym jest S. Rózanski, a akcję fantastycznym strzałem przewrotką, po którym piłka ląduje w okienku bramki gości, kończy Piotrek Niwiński.
Początek drugiej polowy należy do gości. Widać, że nasz zespół szukać  będzie swojej szansy w grze z kontrataku. Dobre momenty gry ma w tym okresie R. Rakowiecki, który broni dwa groźne strzały z dystansu. W 63 minucie goście  otrzymują prezent w postaci rzutu karnego. Dziwna to była decyzja arbitra, ale widać po raz kolejny, że sędziemu z pobliskiej Prostyni bliżej jest do Makowa niż do Ostrowi. Na szczęście to co chciał zepsuć sędzia, naprawił Rafał Rakowiecki, broniąc wspaniale rzut karny.
Po karnym mecz się wyrównał. Dalej był jednak szybki , co zaczęli pomału odczuwać piłkarze obu drużyn. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkową wygraną naszego zespołu, w 85 minucie po wrzutce w pole karne w dogodnej sytuacji znalazł się Urbasiński, który strzałem w długi zdobył kontaktowego gola.
Do zakończenia meczu pozostało pięć minut oraz dodatkowy czas doliczony przez sędziego. Razem około 10 minut. Czyli dosyć dużo, ale pomimo walki piłkarzy obu drużyn, żadna nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zmiany rezultatu i po raz piąty nasz zespół zszedł zasłużenie z boiska jako zwycięzca.

Sędziowali: Marcin Wojciechowski (Prostyń) - Z. Wojkowski, M. Matuszewski (Ciechanów). Widzow 350
Bramki: Ostrovia: Różański 37, Niwiński 43 - Makowianka: Urbasiński 85.

Ostrovia: R. Rakowiecki - W. Syposz, M. Kacprzak, P. Śledziński (65 P. Tyl),  Nienałtowski,.M. Żyznowski, R. Wilczewski, P. Niwiński (90' A. Borowy), S. Różański (80' M. Maliszewski), T. Rępa (70 R. Świercz). Trener: S. Różański
Makowianka: G. Gorzoch - Pragacz Ł., P. Duda, J. Olkowski, T. Grabowski - Pragacz M., Koneckowicz, Pragacz T., - Gutowski P., Walat (80 Gutowski M.), Popielarski (80 Urbasiński). Trener W. Traczewski.

17. kolejka
OSTROVIA OSTRÓW MAZ - GLADIATOR SŁOSZEWO 3-1 (1-0)
, SONA NOWE MIASTO - BŁĘKITNI RACIĄŻ 0-0, MKS II MŁAWA - KORONA SZYDŁOWO 4-0 (1-0), GWAR PAWŁOWO - GKS STRZEGOWO 2-0 (0-0), KORONA HID II OSTROŁĘKA - MAKOWIANKA MAKÓW MAZ 1-1 (0-0). MKS PRZASNYSZ - WIECZFNIANKA WIECZFNIA 1-2 (0-0), ORLĘTA BABOSZEWO - WKRA BIEŻUŃ 1-1 (1-1)

18. kolejka 14/15.04.2007
Ostrovia Ostrów Maz - Makowianka Maków Maz 2-1 (2-0) , Błękitni Raciąż - Orlęta Baboszewo 4-1 (3-0), Wkra Bieżuń - MKS Przasnysz 2-3 (1-1), Wieczfnianka Wieczfnia - Korona HID II Ostrołęka 4-0 (0-0), Gladiator Słoszewo - Gwar Pawłowo 0-2, GKS Strzegowo - MKS II Mława 1-0, Korona Szydłowo - Sona Nowe Miasto 6-0.