e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

Aktualności

Sukces drużyny rugby na wózkach

16.11.200700:00

Podczas kończącego sezon ligowy Pucharu Polski w Poznaniu drużyna z Ostrowi Mazowieckiej zajęła 5 miejsce co pozwoliło jej awansować do Ligi A w Polskiej Lidze Rugby na Wózkach.

W sezonie 2007 drużyna "GROM Ostrów" grała w Lidze B. Podczas pierwszego ligowego turnieju (w sezonie 2007) "GROM Ostrów" zajął drugie miejsce za IKS Atak Elbląg, a przed zespołami z Radomia, Lublina, Szczecina i Wrocławia. Warto przypomnieć, że turniej ten odbył się w Ostrowi Mazowieckiej, a współorganizatorem poza Fundacją Aktywnej Rehabilitacji było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "ISKIERKA". W ostrowskiej drużynie grali: Tomek Sienicki, Paweł Szymandera, Jarek Koziołek, Karol Godlewski, Marek Olszewski, Artur Wilk, Darek Nowak oraz trenerzy: Zenek Koroś i Michał Godlewski. W roli sędziów stolikowych wystąpiły: Natalia Dawidczyk, Monika Jastrzębska, Żaneta Olszewska oraz Jolanta Laskowska. Turniej ten odbył się przy dużej pomocy uczniów z ostrowskich szkół ponadgimnazjalnych.
W drugim ligowym turnieju (Warszawa 29.06-01.07) "GROM Ostrów" zajął również drugie miejsce, co automatycznie przełożyło się na kwalifikację do Pucharu Polski rozgrywanego w październiku w Poznaniu. W drugim turnieju oprócz wymienionych wcześniej zawodników wystąpili Piotr Wilamowski i Adam Kujawa.
Wcześniej jednak (28.09-30.09) "GROM Ostrów" wyjechał na międzynarodowy Turniej Ostrava Cup 2007 do Czech, gdzie rywalizując z drużynami z Czech, Polski i Austrii zajął 3 miejsce. W turnieju tym wystąpili: (zawodnicy) Tomek Sienicki, Paweł Szymandera, Piotr Wilamowski, Jarek Koziołek, Karol Godlewski, Piotr Wójcik, Paweł Lubiak trenerzy: Zenek Koroś i Michał Godlewski oraz serwis: Michał Prot, Jolanta Kluczewska, Anna Skoroda, Grzegorz Leszczyński.
Obecnie trwają przygotowania do następnego sezonu, który rozpocznie się wiosną 2008 r. Celem drużyny "GROM Ostrów" w nadchodzącym sezonie 2008 jest zajęcie miejsca na podium podczas Pucharu Polski.
Treningi zespołu odbywają się w poniedziałki w godzinach 17.15 - 19.45 w hali sportowej MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej.
Zawodnicy "GROM Ostrów" składają podziękowania dla Pana Burmistrza Mieczysława Szymalskiego oraz dla Pana Krzysztofa Listwonia Radnego Miasta Ostrów Mazowiecka za wsparcie podczas organizowanych treningów i wyjazdów na turnieje.