Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Uroczyste Gaudeamus Igitur w Ostrowi

25.10.200500:00

Już po raz czwarty

 

Już po raz czwarty uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmiało w naszym mieście. 3 października 2005 roku 75 studentów pierwszego roku złożyło uroczyste ślubowanie i rozpoczęło naukę na Wydziale Nauk Ekonomicznych w Ostrowi Mazowieckiej Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

 

 

Przybyłych gości wita rektor WSFiZ w Białymstoku prof. J. Szabłowski


Rektor prof. J. Szabłowski przywitał przybyłych gości: ks. dziekana E. Chmielewskiego, przedstawicieli władz miasta wraz z burmistrzem M. Szymalskim, starostę ostrowskiego T. Legackiego, dyrektorów ostrowskich instytucji, zakładów pracy, jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta, dyrektorów szkół średnich z terenu miasta i powiatu, prezesów spółek miasta oraz media. Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy WSFiZ oraz chór uczelniany.
Mówiąc o bardzo dobrej kondycji uczelni, prof. J. Szabłowski podkreślał, iż licząca sobie już 13 lat uczelnia, w rankingach wyższych szkół zajmuje niezmiennie miejsce w pierwszej szóstce liczących się w Polsce uczelni niepaństwowych. Obecnie studiuje na niej ok. 7 tysięcy studentów, z czego już ponad 250 w naszym mieście, w trzech specjalnościach: informatyka, administracja i zarządzanie oraz finanse i rachunkowość.

 

Studencji pierwszego roku przed otrzymaniem indeksów

 

W tym roku akademickim ostrowski wydział opuszczą już pierwsi absolwenci, a wydaje się, że tak niedawno białostocka uczelnia zjawiła się w naszym mieście. Interesującą propozycję zgłosił dziekan ostrowskiego wydziału prof. M. Kostka, który zaproponował zorganizowanie wspólnie z władzami samorządowymi konferencji naukowej o ekonomicznych uwarunkowaniach rozwoju gospodarczego Ziemi Ostrowskiej.
Burmistrz M. Szymalski podkreślił, że posiadanie własnej wyższej szkoły jest dla miasta nobilitacją, podnosi jego prestiż i znaczenie. Z nieukrywaną satysfakcją przyjęli wszyscy informację rektora, o rozpoczęciu w 2006 r. budowy nowoczesnej siedziby uczelni.

 

 

Studencji pierwszego roku


Obecnie wydział korzysta z ciasnych i całkowicie nieprzystosowanych do jego potrzeb pomieszczeń w budynku LOK-u przy ulicy Różańskiej. Własna siedziba z pracowniami, katedrami, biblioteką i miasteczkiem akademickim pozwoliłaby na przyjęcie większej liczby studentów, zwiększenie oferty edukacyjnej oraz uruchomienia studiów dziennych. Po wystąpieniach gości, inauguracyjny wykład pt "Rozwój zrównoważony w skali lokalnej" wygłosił dr D. Kiełczewski.