Dane teleadresowe Urzędu Miasta

09.02.2012

14:04

Anna

URZĄD MIASTA
07-300 Ostrów Mazowiecka
ul. 3 Maja 66

Centrala 29 679 54 50
Tel. sekretariat 29 679 54 55 lub 56
Fax. 29 679 54 22

e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Aktualności

Święto Narodowe 3 Maja

12.05.200500:00

Majowe uroczystości

 

Tegoroczne obchody Święta Narodowego 3 Maja rozpoczęliśmy w Ostrowi Mazowieckiej od Mszy świętej za Ojczyzną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawionej przez księdza dziekana E. Chmielewskiego.

 

Złożenie kwiatów przez delegację władz miasta


Podczas uroczystości na Placu Wolności hymn państwowy odegrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej pod dyrekcją kapelmistrza Stanisława Gąglewskiego. Burmistrz M. Szymalski w okolicznościowym wystąpieniu nawiązał do Konstytucji 3 Maja i jej znaczenia w chlubnej historii narodu polskiego, przypomniał również postać Wielkiego Polaka Jana Pawła II podkreślając jego rolę w budowie niepodległej i demokratycznej Polski. Wiązanki kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem złożyły liczne delacje społeczności ostrowskiej, w tym władz samorządowych miasta i powiatu, organizacji kombatanckich, społecznych i młodzieżowych, instytucji i zakładów pracy.

 

 

Poczty sztandarowe


Doskonałym połączeniem historii i tradycji z współczesnością była radosna, pełna ekspresji i uroku musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP oraz chirliderek z MOSiR. Musztrę oglądaliśmy podziwiając muzykę, choreografię i nowe reprezentacyjne stroje w barwach miasta. Po południu w Ogródku Jordanowskim odbył się festyn "Witaj Maj - 3 Maj" z udziałem zespołów z Miejskiego Domu Kultury.

 

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP


 

Musztra paradna w wykonaniu chirliderek