e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

Aktualności

Debiuty PZKFiTS

03.04.200700:00

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 31 marca odbyły się już po raz piaty Debiuty Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Wzięło w nich udział 18 pań i 40 zawodników niemal z całego kraju.

Po kilku godzinach prezentowania mięśni i wdzięku (była to domena pań), ogłoszono wyniki i rozdano nagrody, medale i dyplomy. W fitness sylwetkowym kobiet do 163 cm zwyciężyła Anna Pepłowska z Olsztyna, a w kategorii powyżej 163 cm – Angelika Bobkowska z Poznania. W fitness gimnastycznym najlepsza okazała się Natalia Świenc z Gdańska.

W skromnie obsadzonej kulturystyce kobiet wszechwag (tylko dwie zawodniczki) zdecydowanie wygrała Ewa Seliga z Warszawy. W konkurencjach męskich sędziowie mieli zdecydowanie więcej pracy, aby wyłonić zwycięzców. Kulturystykę klasyczną wszechwag wygrał Mariusz Marusik z Tomaszowa Mazowieckiego. W kulturystyce do 70 kg zwyciężył Damian Miśkiewicz z Piotrkowa Trybunalskiego, do 80 kg – Tomasz Pabiniak z Łodzi, do 90 kg – Paweł Kacprzyński z Ostrołęki i powyżej 90 kg – Marek Kocik z Legionowa. Konkurencję open, w której zmierzyli się zwycięzcy z poszczególnych kategorii wagowych, wygrał Tomasz Pabiniak przed Pawłem Kacprzyńskim i Markiem Kocikiem. – Jestem tu już po raz piąty i już od trzech lat twierdzę, że jest to najlepsza impreza w roku – powiedział po zakończeniu Leszek Michalski, sędzia klasy międzynarodowej w kulturystyce i fitness.

– Przyjmujecie nas tak sympatycznie, że czuję się tu jak u siebie. Leszek Michalski uważa, że o wielu debiutujących w Ostrowi zawodniczkach i zawodnikach,  jeszcze usłyszymy i to nie tylko z krajowych aren. Trener kadry Bogdan Szczotka już wytypował pięciu kulturystów, którzy na Mistrzostwach Polski będą walczyli o miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy. – W fitness sylwetkowym pań też poziom był bardzo wysoki i widzę przynajmniej kilka wschodzących gwiazd – stwierdził Leszek Michalski.