e-mail: poczta@ostrowmaz.pl

Aktualności

Tenis w Ostrowi

06.08.200813:46

W trzeci weekend lipca, na ostrowskich kortach, tenisiści rozegrali turniej o puchar dyrektora MOSiR-u. Zawody odbywały się w ramach cyklu Grand Prix 4 Miast: Ostrołęka, Ostrów Maz, Wyszków, Zambrów.

W lipcowych rozgrywkach uczestniczyło 29 zawodników i jedna zawodniczka – pani Emilia Brzóska z Łomży.
Tym razem żaden z reprezentantów Ostrowi, nie dotarł nawet do ćwierćfinału.
Wprawdzie najlepszy ostrowski tenisista Waldemar Rępa pokonał w I rundzie wyszkowianina Jarosława Turka, ale w II rundzie, po bardzo wyrównanej walce uległ reprezentantowi Ostrołęki – Bartoszowi Nowakowi. Drugi z Ostrowiaków – Jarosław Gołaszewski wygrał w I rundzie z Danielem Krychem z Dybek, ale w II przegrał z Jakubem Noskiem z Ostrołęki. Trzeci z reprezentantów Ostrowi Janusz Strzelczyk pokonał w I rundzie Daniela Dąbrowskiego z Ostrołęki, ale w II rundzie przegrał z Januszem Zalewskim z Łomży.
W półfinale turnieju łomżanin Adam Styła wynikiem 6/1, 6/0 – pokonał Bartosza Nowaka, natomiast Karol Dyszkiewicz z Białegostoku przegrał z reprezentantem Ostrołęki Leszkiem Bieżuńskim – 2/6, 6/7.
Trzecie miejsce w tych zawodach wywalczył Bartosz Nowak a w finale Leszek Bieżuński wygrał
z Adamem Styłą 6/3, 7/6.
Tym samym puchar dyrektora ostrowskiego Mosiru Leszka Mościckiego trafił do Ostrołęki.
Po tym turnieju Janusz Strzelczyk, Waldemar Rępa i Jarosław Gołaszewski zarobili po 3 punkty, pozostali ostrowscy zawodnicy po jednym.
Oprócz zwycięzcy puchary ufundowane przez Mosir organizatora turnieju otrzymali również zdobywcy 2,3 i 4 miejsca. (Tele-Top)